Futbal Video

Ďalšie prekvapenie na MS: Po Argentíne a Nemecku, nevyhrala ani Brazília

Po prehre Nemecka s Mexikom sme sa dnes večer dočkali na MS 2018 ďalšieho prekvapenia. Favorizovaná Brazília iba remizovala v Rostove so Švajčiarskom 1:1.

Päťnásobných majstrov sveta poslal v Rostove do vedenia v 20. minúte výstavnou strelou Philippe Coutinho, krátko po prestávke vyrovnal hlavou po rohovom kope Steven Zuber. Práve tento moment rozčúlil brazílskych hráčov, podľa nich mexickí rozhodcovia na čele s hlavným Cesarom Ramosom prehliadli pred presným zásahom faul na Mirandu. Opakovaný záznam ukázal, že autor gólu si pred svojou hlavičkou vytvoril v päťke priestor jemným postrčením súperovho obrancu.

Podľa trénera Švajčiarov Vladimira Petkoviča, jeho hráči nehrali proti Neymarovi zákerne.

Samozrejme, neutralizovať Neymara bola kľúčová ingrediencia nášho výkonu. Som hrdý na mojich zverencov, na ich herný prístup. Prvých 40 minút bolo pre nás náročných, vyjadril sa bosniansky kouč Petkovič.

Brazília vs Švajčiarsko 1:1