Futbal

Barcelona mala v zápase proti Alavés, najdrahšiu lavičku

Barcelona a akadémia La Masia rieši zaujímavý problém. V prvom ligovom zápase s Alaves (3:0) sedeli na lavičke hráči za 294 miliónov eur, najviac v histórii a len jeden bol odchovancom španielskeho celku.

Tak drahá lavička náhradníkov sa len tak nevidí. Malcom (41 miliónov), Lenglet (35 mil.), Arthur (31 mil.), Vidal (19 mil.) a medzi nimi aj Coutinho (155 mil.) a Cillessen (13 mil.). Presne s týmito náhradníkmi Barcelona v sobotu vyrukovala v prvom ligovom kole na Alaves.

Suma sumárum hráči za 294 miliónov eur, Barcelona mala najdrahšiu lavičku v dejinách katalánskeho veľkoklubu. Nikdy v histórii nesedeli vedľa trénera hráči s väčšou prestupovú cenou. Pritom vlani sa hodnota lavičky pohybovala okolo 131 miliónov.

Čo sa týka sobotňajšieho duelu, šesť hráčov bolo do Barcelony kúpených. Iba Rafinha sa mohol pýšiť tým, že pochádza z klubovej akadémie La Masia, čo svedčí o istom úpadku prílivu talentov do A-tímu.

Ako už bolo spomenuté, proti Alaves bol z vlastných radov iba Rafinha. Rovnako to tak bolo aj v vlani v úvodnom otváracom dueli. Kdežto pred šiestimi rokmi bola celá lavička zložená iba z odchovancov. Vtedy na nej sedeli Isaac Cuenca, Cesc Fábregas, Pedro, Pinto, Carles Puyol, Xavi a náhradný brankár Jonathan.