Cyklistika Video

Peter Sagan poďakoval tímovým kolegom

Peter Sagan poďakoval tímovým kolegom, ktorí mu pomohli na ceste za šiestym zeleným dresom v Tour de France.

Peter Sagan si tento rok na TdF, vytrpel viac ako kedykoľvek predtým. Najmä v záverečných štyroch etapách, keď bol limitovaný následkami pádu v zjazde z pyrenejského kopca Col de Val Louron Azet.

Moji tímoví kolegovia odviedli dobrú prácu nielen v etapách, keď som zvíťazil, ale aj vtedy, keď mi išlo o prežitie. Veľmi si vážim, že medzi nami v tíme panuje veľká dôvera a všetci sa navzájom podporujeme. Bola to úžasná Tour de France pre naše družstvo, lepšia ako pred rokom,“ uviedol Peter Sagan na webe bora-hansgrohe.com.

Nemecký cyklistický tím Bora-Hansgrohe mal pred Tour de France tri základné ciele a dva splnil najmä vďaka Petrovi Saganovi. Boli nimi etapové víťazstvo a zisk zeleného dresu pre najlepšieho pretekára v bodovacej súťaži.

Peter ukázal neuveriteľne bojovného ducha. Najmä v tom ako po páde dokázal doviezť do Paríža zelený dres. Tiež ma teší, ako sa členovia nášho tímu dokázali obetovať jeden za druhého počas celých troch týždňov. Som naozaj hrdý na každého z nášho družstva. Chcem sa každému poďakovať za tvrdú prácu v pelotóne, rovnako našim sponzorom za podporu. Myslím si, že v tejto sezóne a na tejto Tour sme si počínali veľmi dobre a splácame ich dôveru, uviedol šéf Bora-Hansgrohe Ralph Denk na tímovom webe.