Ostatné športy

Joshua Anthony – Vladimir Kličko

Britský boxer Anthony Joshua zdolal Ukrajinca Vladimira Klička a je novým majstrom sveta v ťažkej váhe organizácií WBA, IBF a IBO. Joshua sa prvýkrát v profesionálnej kariére ocitol na podlahe ringu, Vladimir Kličko bol v počítaní dokonca trikrát.

Joshua vyhral aj 19. zápas v profesionálnom ringu a ani tentoraz neboxoval celých 12 kôl, hoci išlo o jeho najdlhší duel v kariére. Kličko utrpel v 69. zápase piatu porážku a je pravdepodobné, že jeho kariéra je sa chýli ku koncu.

Domáceho boxera podporovalo vo Wembley 90.000 fanúšikov a bol to práve Joshua, ktorý poslal svojho súpera v 11. kole definitívne k zemi.

Okamžite po súboji sa objavili hlasy, že pre 41-ročného Klička to bol posledný duel a po druhej prehre za sebou ukončí kariéru. Mladší zo súrodeneckej dvojice pästiarov v rozhovore pre Sky Sports uviedol, že má opciu na prípadnú odvetu.

Najskôr však potrebujem nejaký čas. Chcem prísť na to, čo sa dnes stalo. Každopádne, lepší vyhral. Veril som si, ale nevyšlo to. Gratulácia súperovi,“ dodal Kličko.

Po súboji dvoch bývalých olympijských šampiónov (Kličko / Atlanta 1996, Joshua / Londýn 2012) víťaz vyzval svojho krajana Furyho, aby bol jeho ďalším súperom.

Tyson Fury, kde si? Toto si chcel vidieť? Viem, že sa chceš vrátiť, tak do toho. Chcem dať zase šancu 90.000 ľuďom aby sem prišli a videli dobrý box,“ dodal Joshua, ktorý obhájil titul IBF a získal opasky WBA i menej významnej IBO.

Good luck message to @anthony_joshua do the biz & let's make the biggest fight of the Century Gypsyking vs AJ.????

A post shared by Tyson Fury (@gypsyking101) on

Výzva akceptovaná. Predvedieme svetu najlepší zápas za 500 rokov. Pohrám sa s tebou. Si snom každého boxera,“ odkázal Fury Joshuovi cez sociálnu sieť Twitter.

Dvadsaťosemročný Fury je rovnako ako jeho o rok mladší krajan zatiaľ v profiringu bez prehry. Vyhral všetkých 25 súbojov, z toho 18 pred časovým limitom.

Zdroj: youtube, twitteer, facebook, skysports.com