Tenis Video

Murray sa dostal cez Dimitrova do štvrťfinále Australian Open (VIDEO)

Austrália bola v nedeľu svedkom napínavého osemfinálového duelu Andyho Murraya proti Grigorovi Dimitrovi. Škót v ňom zdolal svojho súpera v štyroch setoch 6-4, 6-7, 6-4, 7-5 a na pondelok (európskeho času) si tak zabezpečil štvrťfinálové rande s domácim teenagerom Nickom Kyrgiosom.

Od štvrťfinálového zápasu Murray–Kyrgios sa dá veľa očakávať – iba málo hráčov dokáže zdramatizovať zápas tak ako Andy Murray, a len máloktorí tenisti novej generácie majú strely a potenciál mladého Kyrgiosa, ktorý si poradil i s Federerovým premožiteľom, Andreasom Seppim.

Andy Murray

Aby sa však Murray prepracoval do šiesteho štvrťfinále Australian Open za sebou, tak sa musel v zápase so spomínaným Dimitrom riadne premôcť. Za stavu 2:1 na sety prebral Bulhar v tom štvrtom vedenie 5:2 a ocitol sa na krok od vyrovnania. Murray ale dokázal nepriaznivý stav otočiť a minuloročného štvrťfinálového premožiteľa poslal po poslednom sete 7-5 predčasne domov.

Škótovi po výhre značne odľahlo a počas pozápasového rozhovoru pôsobil uvoľnene. Andy si je však vedomý, že druhý týždeň so sebou prináša ešte mnoho práce a prekonanie bojovného Kyrgiosa nebude jednoduché. Uznajúc súperove vlastnosti – jeho nebezpečnosť, nepredvídateľnosť a schopnosť zabaviť publikum – Murray priznal, že zápas proti domácemu favoritovi poriadne preverí jeho vlastnú odhodlanosť a kvality.

Kyrgios sa na turnaji stal najmladším štvrťfinalistom od roku 1990, kedy sa podobný kúsok podaril Rusovi Andreiovi Cherkasovi. Ten však počas desaťročnej kariéry výraznejšie nezažiaril a odniesol si z nej iba dva tituly. Momentálne 53. nasadený mladý Kyrgios má ale väčšie ambície ako jeho predchodca a v prípade porazenia svetovej šestky (Murraya) by sa mohol posunúť až na 25. miesto rebríčku ATP. To by bol pre Austráliu len začiatok poriadneho tenisového ošiaľu.

Nick Kyrgios

Murray samozrejme verí vo svoje porazenie Kyrgiosa a v prípade postupu by si Škót v semifinále zahral buď proti Rafaelovi Nadalovi alebo Čechovi Tomášovi Berdychovi. Obaja tenisti jednej zo štvrťfinálových dvojíc sa do ďalšieho kola dostali bez väčšieho odporu po výhre 3:0, a nech už sa do semifinále dostane ktokoľvek, diváci môžu nepochybne očakávať mnoho kvalitného tenisu, akcie a napätia. Ostávajúce dve štvrťfinálové dvojice budú známe už tento pondelok (európskeho času).

Tenisové výsledky zo zápasov rovnako ako aj reportáže sú počas turnaja k dispozícii na stránkach bet365. Tam sa je okrem iného možné dozvedieť napríklad viac o osemfinálových stretnutiach ostatných hráčov mužskej dvojhry a dokonca i ženskej verzii turnaja.

Zdroj: youtube, onlineprenosy.com