Futbal

Slováci udržali bezgólový stav proti Anglicku

Fanúšikom EURA 2016 určite neunikol zápas nášho reprezentačného tímu proti Anglicku, ktorý sa hral v pondelok, 20. júna. Zverenci Jána Kozáka podali uspokojivý výkon, keď proti odhodlanému Anglickému mužstvu udržali stav 0:0 a zabezpečili si cenný bod.

Anglicko si zavarilo

Tréner Roy Hodgson na zápas poriadne premiešal zostavu svojho tímu. Anglické médiá predtým aj potom tvrdili, že veľmi riskuje, čo sa napokon aj ukázalo. Tím nebol zohraný a v kľúčových momentoch to bolo poznať. Čo iné sa dalo očakávať, keď na zápas vymenil polovicu hráčov, a navyše nechal hrať viacerých ako prvý raz na EURE. Po zápase sa viacerí hráči vyjadrili, že bolo cítiť takú nesúdržnosť a nevyváženosť v tíme. Remízou Anglicko stratilo 2 body, čo ho stálo prvé miesto v tabuľke. Fanúšikovia aj vedenie boli veľmi nespokojní s touto situáciou.

euro-2016-logo

Možná príčina anglického neúspechu

Po zápase sa anglickí hráči vyjadrovali, že hra bola nesúdržná a rozbitá. Zmeny v zostave sa odzrkadlili aj v zmenách na pozíciách, ktoré hráči hrali. Po 55. minútach hry tréner Hodgson poslal do hry Waynea Rooneyho namiesto Jacka Wilsherea. Pre Rooneyho to bol ťažký zápas, lebo musel hrať na ľavej strane v útoku. Anglický tím ešte striedal Dele Alliho a Harryho Kanea a hráči sa snažili vsietiť vytúžený gól. Možno, že tlak prišiel až neskoro, v druhej polovici zápasu. Napriek jednoznačnej prevahe Anglicka, čo sa týka držania lopty, chýbala koncovka a tiež sa hráči priznali, že im chýbal dôvtip a kreativita v šestnástke, takže sa im nepodarilo umiestniť loptu za Kozáčikov chrbát.

Slováci si verili

Pred zápasom sa novinári pýtali viacerých našich reprezentantov na pocity a dojmy. Z ich reakcií bola síce cítiť určitá dávka nervozity a neistoty z výsledku, avšak chlapci si verili a dúfali, že proti ťažkému súperovi obstoja. Martin Škrteľ vyjadril svoju istotu v silu nášho mužstva. Predchádzajúci zápas proti Rusku ukázal, že sa dá zdolať aj náročný súper a výhra dodala našim futbalistom chuť a odhodlanie do zápasu s Anglickom. Rovnako hráčom nechýbala ani poriadna dávka bojovnosti a túžby po získaní aspoň jedného bodu. Asistent trénera Štefan Tarkovič po remízovom zápase s Anglickom priznal, že so štyrmi bodmi je veľká šanca na postup do osemfinále, čo sa aj nasledujúci deň potvrdilo.

slovensko-na-me-vo-futbale-2016

Vzájomná bilancia

Aktuálne štatistiky ako aj výsledky superligy ukazujú ako si oba tímy počínali vo vzájomných stretnutiach. Slovenská reprezentácia proti Anglicku odohrala už dohromady 15 vzájomných zápasov. Z toho až 10 zápasov vyšli víťazne Angličania, 3 razy sme uhrali remízu a po pondelňajšom zápase sme si pripísali druhé víťazstvo proti tejto futbalovej veľmoci. Spolu sme tomuto súperovi nastrieľali 17 gólov, pričom do našej siete putovala lopta 33 krát. Čo sa týka čisto EURA, tak sme hrali už 4 vzájomné zápasy a tento z pondelka bol teda prvým víťazným. Ostatné 3 sme prehrali s celkovým počtom 8 inkasovaných gólov a 4 góly sme dali my Anglicku.