Futbal Video

Usain Bolt na tréningu Borussie Dortmund

Jamajská atletická legenda Usain Bolt, absolvovala vo štvrtok a piatok tréning s futbalistami nemeckého klubu Borussia Dortmund.

Osemnásobný olympijský šampión Usain Bolt sa na tréningu Borussie Dortmund nestratil. Slávny jamajský šprintér si s tretím tímom po prvý krát zatrénoval vo štvrtok bez diváckej kulisy, ale v piatok (23.3) sa predstavil pred médiami a zvedavými divákmi. Na svetového rekordmana, ktorý minulý rok ukončil kariéru, sa do tréningového centra Dortmundu prišlo pozrieť asi 1500 fanúšikov.

Niektorí priaznivci priniesli jamajské vlajky a jedenásťnásobného majstra sveta hlasne povzbudzovali. Za to sa im odvďačil pekným gólom hlavou a jednému protihráčovi prestrčil loptu pomedzi nohy.

Bolt po konci atletické kariéry niekoľkokrát zopakoval, že by sa rád profesionálne venoval futbalu. V stredu si v Bazileji zahral charitatívnu exhibíciu v malom futbale, kde nastúpil vedľa hviezd ako Diego Maradona, Patrick Kluivert, Roberto Carlos alebo Marco Materazzi.

Usain Bolt je známy vtipkár a po stretnutí žartoval, že príprava s Dortmundom mu pomôže k zmluve s Manchesterom United, ktorý je jeho obľúbeným klubom.

Zdroj: youtube