Futbal Video

Usain Bolt si konečne zahral na Old Trafforde

Jamajský šprintér Usain Bolt si splnil sen. Najrýchlejší muž planéty si zahral na štadióne futbalistov Manchestru United Old Trafforge, teda klubu ktorého je on veľkým fanúšikom.

V nedeľu sa predstavil v exhibičnom futbalovom zápase na podporu UNICEF na Old Trafford a pred 70-tisíc divákmi najskôr skóroval z ofsajdu a potom premenil jedenástku v záverečnom rozstrele. Jeho výber sveta však nakoniec prehral s výberom Anglicka v rozstrele 3:4 po tom, čo sa v riadnom hracom čase skončil duel nerozhodne 3:3.

Je to pre mňa splnený sen. Rovnako ako každý fanúšik Manchestru United som si tu chcel vždy zahrať a toto zažiť. Je to jeden z najväčších zážitkov v mojom živote,povedal Usain Bolt.

Bolt zavesil tretry na klinec minulý rok a prejavil záujem stať sa profesionálnym futbalistom. Jamajský bežec si už stihol zatrénovať s juhoafrickým tímom Mamelodi Sundowns a nemeckou Borussiou Dortmund, následne si zahral za nórsky IF Strömsgodset.

V nedeľu mohol predviesť svoje futbalové umenie v exhibícii na Old Trafford. Nastúpil s číslom 9,58 symbolizujúcim jeho svetový rekord v behu na 100 metrov. Ale najrýchlejším futbalistom na trávniku nebol, keď ho pri jednom zo šprintov tesne pokoril iný hviezdny atlét Mo Farah.

Olympijský šampión v behu na 5000 a 10.000 m nastúpil za výber Anglicka po boku bývalých reprezentantov Albiónu ako Michael Owen či David Seamen.

Za výber sveta si zahrali napríklad Jaap Stam, Eric Cantona, Edwin Van der Sar, Clarence Seedorf, ale takisto kuchár Gordon Ramsay či ragbyová hviezda Dan Carter.