Hokej Video

VIDEO: Zachráňme slovenský hokej!

Bstudio Production nám po dlhšej dobe, ale v správny čas, prináša nové video zo svojej produkcie, ktoré má jasný odkaz ZACHRÁŇME SLOVENSKÝ HOKEJ.

Vydarené emotívne video poukazuje na klesajúcú uroveň najpopulárnejšieho slovenského športu a zároveň na to, ako hokejové vedenie nepochopiteľne nevyužilo šancu na pozitívnu zmenu pri voľbách prezidenta SZĽH.

ZACHRÁŇME SLOVENSKÝ HOKEJ! Pretože časy za ktoré Slovensko bolo hrdé na svoju hokejovú reprezentáciu, už nikdy nemusia prísť!!!

Richard Lintner to konečne povedal od srdca: Nemečkovi naložil, čo sa len dalo

Neúspešný kandidát na šéfa SZĽH Richard Lintner ešte nepovedal posledné slovo. Pred pár hodinami na sociálnej sieti zverejnil stanovisko, v ktorom to poriadne „natrel“ staronovému prezidentovi Igorovi Nemečkovi.

richard_lintner-kritika-na-szlh

Trikrát som sa už na to vyspal a zhrnul som náš zážitok z kongresu. Volebný program, ktorý sme ponúkli stál na myšlienke postaviť slovenský hokej ako vzor pre slovenský šport a našu spoločnosť vôbec. Bohužiaľ sa až príliš jasne ukázalo, aké diametrálne iné principiálne postoje zastávame v porovnaní s „Nemečkovcami“, ktorí na kongrese bez hanby ukázali, ako im na imidži a identite slovenského hokeja nezáleží. Spôsobom, akým sa uskutočnili voľby navyše potopili náš šport hlboko do morálneho bahna.

Ktovie prečo predstavitelia klubov nevyužili možnosť zobrať hlasovanie o novom prezidentovi zväzu do vlastných rúk. Radšej to nechali v stave, kde účelovo vymyslené odborné komisie a ďalšie účelovo priradené hlasy dokážu výrazne ovplyvniť hlasovanie v prospech toho, kto si tie hlasy vytvára.

Napriek tomu, že sme vážne verili, že sa nám to podarí, pretože v porovnaní s mojím súperom som osobne precestoval drvivú väčšinu klubov, kde som predstavoval náš program ich predstaviteľom a zástupcom samospráv. Spoznal som prácu trénerov aj v mestách, v ktorých som predtým nikdy nebol. Navštevoval som základne školy, športové akcie, diskutoval som s hokejovými fanúšikmi a v neposlednom rade s mnohými novinármi.

Nepíšem to preto, aby som sa pochválil, ale pretože my sme nerozprávali o tom, čo budeme robiť, keď sa stanem prezidentom, ale my sme náš program okamžite napĺňali. Dôkazom toho je obrovská podpora verejnosti a hokejových elít, reprezentačných, ale aj ligových hráčov, pretože bez nich všetkých je náš program len kus papiera.

Dnes už je celkom zrejmé, aká hlúpa je predstava niekoho, kto chce náš program použiť a vôbec nerozumie základným princípom na ktorých stojí. Je komické, keď niekto hovorí o marketingu a zároveň pohŕda ľuďmi, s ktorými a pre ktorých má byť ten marketing robený. Je dokonca až groteskné, keď niekto rozpráva o výbere schopného moderného reprezentačného trénera, keď sa v živote s takým trénerom ani len nestretol.

Minimálne za posledné tri mesiace som dokázal, že oveľa viac než funkcionárske skúsenosti sú reálne manažérske schopnosti, pretože je zrejmé, že väčšina hokejových klubov sa rozhodla pre našu alternatívu. Je len veľká škoda, že to na víťazstvo nestačilo.

Zloženie nového výkonného výboru len kruto podčiarkuje to, čomu sme sa zo všetkých síl snažili predísť. Ale my sa zodpovednosti, ktorú máme voči všetkým ľudom milujúcich hokej neplánujeme zbaviť, my vás zradiť nemienime.

Celý FB odkaz nájdete tu: Richard Lintner dňa 28. jún 2015

Zdroj: youtube.com, facebook.com/RichardLintner, TASR