Futbal Video

Andrés Iniesta zmeškal zápas, Japonci si najali dvojníka

Legenda španielskeho futbalu Andrés Iniesta, sa po 22 rokoch v drese Barcelony rozhodol zmeniť pôsobisko. V lete prestúpil do Japonského Vissel Kobe a už stihol odohrať 2 zápasy v najvyššej lige. Lenže keď na jedno kolo chýbal, súper pri prezentácii hráčov najal dvojníka.

Andrés Iniesta si zašiel do Španielska na krátku návštevu rodiny a priateľov a vynechal dva zápasy japonskej J-League. Fanúšikovia moc nadšení neboli, veď lístky kupujú hlavne kvôli španielskej superstar. A tak nedeľný súper Vissel Kobé, za ktorý inak Iniesta nastupuje, vzal situáciu do svojich rúk.

Štadión FC Tokyo bol prvýkrát po troch rokoch beznádejne vypredaný, ale Iniesta nikde. Už pár dní pred zápasom začala po internete kolovať správa, že si domáci najmú Iniestova dvojníka, aby fanúšikom aspoň trochu spravili chuť. Klub to považoval skôr za žart, ale v obavách o spokojnosť ich priaznivcov sa rozhodol pre nezvyčajný krok.

Iniesta a jeho dvojník. To je podoba
Nakoniec naozaj najal IAMA NOD. Japoncov, pôsobiaci aj na sociálnych sieťach ako Iniestov dvojník. Noda obchádzal s maskotom klubu štadión, zdravil sa, fotil a pózoval ako to len šlo.