Futbal

Hľadá sa Courtois! Neprišiel na tréning Chelsea

Ďalší veľký prestup je na spadnutie. Londýnska Chelsea hľadá brankára Thibaulta Courtoisa, ktorý sa mal v pondelok hlásiť na tréningu v Cobhame. Podľa BBC nemá londýnsky klub o najlepšom gólmanovi MS žiadne správy.

Posledný zápas za Chelsea odchytal Thibault Courtois v máji, keď sa podieľal na víťazstve v FA Cupe nad United 1: 0. Potom prišli Majstrovstvá sveta, úspešná belgická misia a taktiež špekulácie o prestupe Edena Hazarda do Realu Madrid. Tam prvýkrát sa Courtois nechal počuť, že ak Hazard prestúpi, bude ho nasledovať.

Chelsea začala prípravu bez dvojice Belgičanov a týždeň pred štartom Premier League nemá nový tréner Sarri jasno, čo sa bude diať.

V tíme chcem len tích hráčov, ktorí majú veľkú motiváciu, povedal po prehre s Manchestrom City v anglickom Community Shield tréner Sarri.

Naznačil však, že si chce s Courtois porozprávať.

Celá príprava sa zaobišla bez opôr z Belgicka, ale na pondelkovom tréningu už sa mal Courtois hlásiť. Lenže do tréningového centra nedorazil. V bránke Chelsea sa teraz striedajú Argentínčan Willy Caballero a až osemnásťročný neznámy Poliak Marcin Hrčka.

Courtois má v Chelsea zmluvu až do júna 2019, jeho trhová cena sa odhaduje na 65 miliónov euro.