Futbal

FC Chelsea je v neistote

FC Chelsea prežíva takže časy, tréner Antonio Conte je na odchode a zatiaľ nemajú žiadneho nástupcu. Majiteľ Roman Abramovič, kvôli problémami s vízami nechce v krajine, ktorá mu nechce dať víza, investovať ďalšie peniaze a stopol stavbu nového štadióna.

Na Stamford Bridge mal vyrasť nový supermoderný štadión s kapacitou 60 tisíc divákov. Chelsea mala odohrať na starom štadióne ešte dve sezóny a potom sa mala začať stavba nového stánku. Majiteľ Roman Abramovič však všetko zastavil a môže za to jeho blízky vzťah k prezidentovi Putinovi. Ruský miliardár nedostal vízum na Britské ostrovy, kvôli čomu  nestihol finále svojho klubu FA Cupu proti Manchestru United.

Ruský boháč vzniknutú situáciu čiastočne vyriešil prijatím Izraelského občianstva. Židovským ruským obciam venoval nemalé peniaze a stal sa najbohatším mužom v Izraeli, ktorý má s Veľkou Britániou bezvízový styk.

Abramovič môže do Anglicka cestovať, byť tam s rodinou, chodiť na futbal, ale nemôže tam pracovať. V Izraeli už vyšli správy o tom, že stiahol žiadosť o britské investorské vízum. Podľa informácii z Abramovičovho okolia, v krajine kde nie je vítaný, nechce utrácať svoje peniaze na stavbu nového štadiónu a prace pozastavil  na dobu neurčitú. Rusky majiteľ ktorý londýnsky veľkoklub vlastní od roku 2003, nechce nejak výrazne investovať do celej štruktúry Chelsea.

Predá Chelsea Číňanom?

Toto vyvoláva špekulácie o tom, že Abramovič chce Britské ostrovy kompletne opustiť a Chelsea predať. Britské noviny Daily Mail minulý týždeň kontaktovali FC Chelsea ohľadne týchto špekuláciam, vtedy dostali odpoveď, že Abramovič nikam neodchádza a ako dôvod uviedli že stavia nový štadión.

Šestnásťnásobného anglického majstra tak čaká obdobie neistoty.