Futbal Video

Országh si hráčov bude vyberať sám

Vladimír Országh nastúpil na pozíciu hlavného trénera a povedie Slovan Bratislava. Po troch opustil rokoch Banskú Bystricu za hlavné mesto Slovenska.

Slovan Bratislava  má momentálne pod zmluvou len pár hráčov, Vladimír Országh už má jasno, akým spôsobom bude jednotlivcov do mužstva vyberať.

Pri mojom prvom stretnutí s pánom Šteflom som sa dohodol, že ak to má fungovať, tak všetci hráči pôjdu cezo mňa. Takto som to mal aj v Banskej Bystrici. Mám okruh skautov, mám kontakty na trénerov, resp. hráčov… Všetci hráči, o ktorých sa zatiaľ bavíme, prešli mojimi rukami a je to zatiaľ nastavené tak, ako si predstavujem, konštatoval tesne po vymenovaní nový kouč Slovana Bratislava

Slovan oslovil Orságha tesne pred odchodom na majstrovstvá sveta. Vtedy prebehli prvé rokovania, ktoré počas šampionátu doťahovali až sme sa napokon dohodli.

Rozhodlo aj to, že som v Slovane už pred troma rokmi pôsobil. Potom som dvakrát dostal ponuku na pozíciu asistenta, ale bol som spokojný v Banskej Bystrici. Tam som bol navyše hlavný kouč a v tom som chcel aj pokračovať, dodal Országh.

Asistent reprezentácie Slovenska sa dohodol na spolupráci na jednu sezónu.