Futbal Video

Liga majstrov: Liverpool – AS Rím

Dnes sa v rámci najprestížnejšej súťaže na svete ktorou Liga majstrov určite je, v semifinále proti sebe postavia hráči Liverpoolu, ktorí budú na svojom štadióne Anfield Road hostiť hráčov rímskeho AS Rím.

Prvé semifinále Ligy majstrov ktoré je na programe, proti sebe postaví prekvapivé tímy. Domáci Liverpool s hviezdnym kádrom a podporou slávnej tribúny The Kop privíta posledného premožiteľa Barcelony, ktorým je AS Rím.

Rimania sa znovu pokúsia dobiť Britániu a vrátiť Liverpoolu dodnes spomínanou porážku z finále vtedajšej súťaže Pohár majstrov európskych krajín starú 34 rokov.

Tohto ročna Liga majstrov, bola pre niektorých fanúšikov veľkým šokom. Fakt je však taký, že po hladkom postupe cez Porto (5:0,0:0) nasledovala totálna demolácia už tohtoročného majstra Anglicka Manchester City. Práve kvôli tomu mnoho ľudí favorizovalo Citizens.

Liga majstrov na pripravila obrovskú senzáciu. V prvom kole prešiel AS Rím cez ukrajinský Šachtar s odretými ušami. Na ihrisku súpera prehrali 2:1 a doma vyhrali 1:0, čo znamenalo postup kvôli väčšiemu počtu strelených gólov na ihrisku súpera.

Toto pravidlo sa ukázalo ako podstatné aj v štvrťfinále. Po tesnom postupe cez Šachtar sa neočakával postup cez giganta z Barcelony. Po prehre v Katalánsku 4:1 boli Rimania odpísaní najviac ako to šlo. Avsak 10.4.2018 to bol deň, ktorý sa zapíše do histórie rímskeho AS. Po góloch Džeka, De Rossiho a Manolasa vyhral Rím 3:0 a opäť pre väčší počet gólov na ihrisku súpera postúpil už pred brány finále.