Futbal

Manchester City skončilo sezónu so 100 bodovým ziskom

Presných 100 získaných bodov zabezpečilo Manchestru City prvenstvo v anglickej Premier League. Kevin De Bruyne zhodnotil, že City bolo lepšie ako neporaziteľný Arsenal v roku 2004, no takýto výsledok sa im možno už nikdy nepodarí zopakovať. Na druhej strane verí, že aj Pep Guardiola bude týmto úspechom poháňaný počas budúcoročnej sezóny a tím opäť podá nezabudnuteľný výkon.

 

Trasa je vhodná pre celú rodinu

De Bruyne vo svojom vyhlásení povedal, že celý tím si bol vedomý toho, že pokiaľ dosiahnu trojciferný bodový zisk, bude to niečo špeciálne a veľmi ťažko reprodukovateľné. Ide totiž o číslo, ktoré nenájdeme ani vo finálnych tabuľkách španielskej La Ligy, talianskej Serie A či vo výsledkoch superligy. Na konci sezóny bol tento míľnik jediným cieľom City, ktorý sa im podaril zmenežovať v poslednej chvíli, v poslednom kope sezóny. O tento výnimočný gól sa zaslúžil brazílsky útočník Gabriel Jesus v nadstavenom čase, konkrétne v 94. minúte v zápase proti Southamptonu, na ktorý mu nahral práve De Bruyne.

Cestou si môžete kúpiť domáce ovocie či zeleninu

V sezóne 2003 – 2004 získal titul Premier League neporazený Arsenal, no ich celkový zisk sa vyšplhal „len“ na 90 bodov. Keď mal De Bruyne porovnať výkon Manchestru City s najúspešnejšou sezónou Wengerovho Arsenalu povedal, že jeho tím získal najviac bodov v histórii a vzhľadom na konkurenciu, na všetky tie veľké anglické tímy, je skutočne náročné dosiahnuť 100 bodov a len 14 stratiť, a preto to považuje za niečo extra. Guardiola sa vyjadril, že jeho cieľom je budúci rok obhájiť titul, čo sa v histórii Premier League dosiaľ podarilo len dvom tímom – Manchestru United a Chelsea. Guardiolov výrok vo svojom vyhlásení zopakoval aj De Bruyne.

De Bruyneova prihrávka zakončená Jesusovým gólom v nedeľňajšom zápase znamenala aj ocenenie pre Belgičana za najviac asistencií sezóny. Tých bolo až 16, čo je o jednu viac ako dosiahol jeho tímový kolega Leroy Sané. Guardiola už len dodáva, že teraz prichádza čas osláviť to, čo sa im podarilo túto sezónu získať. V lete budú pozerať Svetový pohár z pohodlia domova s vínom alebo pivom v ruke. Potom vraj nastúpia znova – lepší a silnejší.