Hokej Video

Obranca Ottawy ležal na ľade v bezvedomí (video)

Hokejisti Ottawy nestrelili na ľade Rangers v New Yorku ani gól, prehrali v Madison Square Garden 0:3 a aby toho nebolo málo, prišli o obrancu Marka Borowieckieho.

V tretej tretine nedeľňajšieho súboja NHL sa musel z ľadu nedobrovoľne porúčať obranca Senators Mark Borowiecki, ktorý po náraze hlavou do mantinelu zostal chvíľku v bezvedomí. „Prsty v tom mal“ Brendan Smith, ktorý v súboji poslal obrancu Ottavy na zem a ten následne narazil hlavou do mantinelu, kde zostal bezvládne ležať na ľade.

Tréner Ottawy Guy Boucher neskôr informoval o tom, že 28-ročný Borowiecki utrpel otras mozgu. Zatiaľ nebolo povedané, aký dlhý čas bude chýbať svojmu tímu.

Brendan Smith si za zákrok na Borowieckého vyslúžil 5-minútový trest, plus do konca zápasu za nedovolené bránenie. Jemu sa to však nepáčilo a vyhlásil, že si takýto tvrdý trest nezaslúžil.